Cargobusil laienemisplaanid Leedus ja Lätis

Äripäev kirjutas uudise: Cargobusil laienemisplaanid Leedus ja Lätis

Eesti pakiveo ja kullerteenuse pakkuja Cargobus laiendab oma tegevust Leedus ja Lätis, kirjutab majandusuudiskiri news2biz Estonia.

Liinibusside abil pakiveoteenust pakkuv Cargobus alustas tegevust Eestis 1992. aastal ja laienes ülejäänud Balti riikidesse 2004. aastal, mil avas seal filiaalid. Nüüd registreerib Cargobus oma Leedu filiaali eraldi äriüksusena ja kavatseb seda teha ka Lätis.

"Oleme Leedus tegutsenud alates 2004. aastast. Esimestel tegutsemisaastatel oli meie peamiseks ülesandeks võtta vastu Lätist ja Eestist saadetud pakke ning korraldada nende pakkide edasitoimetamist Vilniuses ja ülejäänud Leedus," rääkis Cargobusi tegevjuht Kadri Johanson. "Aastate jooksul on Leedu filiaal kasvanud ja seetõttu on ka prioriteedid muutunud. Nüüd on see edukas iseseisev äriüksus, mille jaoks on filiaali seisus muutunud piiravaks," lisas ta.

Aasta alguses koliti Cargobusi kontor Vilniuses suurematesse ruumidesse, kus pakutakse ka pakihoiu teenust. "Kolimine ning lao laiendamine oli ülioluline, et kasvatada meie pakiveo mahtusid ja laiendada teenuseid," ütles Johanson. "Leedu turg on just oma suuruse tõttu Baltikumis üks atraktiivsemaid, kuid konkurentsitingimused on seal samuti rasked," märkis Johanson, kuid täpsustas, et konkreetsemaid plaane ei saa veel avalikustada.

Juhi sõnul oodatakse, et  Cargobusi käive Leedus kasvab 2012. aastal 15% võrra võrreldes varasema aastaga. Lätis alustatakse reorganiseerimise ja laienemisplaanide elluviimisega järgmiste kuude jooksul.

Cargobusi käive ulatus mullu 2,4 miljoni euroni, mis on 15,6% enam kui aasta varem. 81,6% käibest tuli Eestist. Möödunud aastal teenis ettevõte 68 000 eurot kasumit.

Äripäev, 21.09.2012

 

Karte